HAKKIMIZDA

WARIS SRL, SOLAR PANEL ÜRETİCİSİ (PV)

Waris Solar 2009 da İtalya’da kurulmuştur. Fotovoltaik Modüller ve Ev armatürleri alanında faaliyet gösteren, Avrupa’da kendini kanıtlamış sektörün ileri gelen firmalarındandır.  İtalya’da 6.000 m² alanda üretimine devam eden fotovoltaik modül üretim fabrikamız toplamda 160 MW üretim kapasitesine sahiptir. Türkiye sınırları içerisinde ise Waris Enerji San. Ve Tic. AŞ. Türk – İtalyan Ortaklığı ile 2018 yılında MimarSinan OSB 15.Cadde No:8 Melikgazi/Kayseri adresinde tesis kurularak faaliyete geçmiştir. 2.000 m² açık ve 4.000 m² kapalı alana sahip firmamızın yıllık 100 MW modül üretim kapasitesi bulunmaktadır. Halihazırda POLYCRYSTAL sınıfında 60 VE 72 Hücreli Modülleri 260 ile 370 Watt arasında EU norm ve aynı standarttaki üretim bantlarıyla Türkiye’de üretmekteyiz.Tüm fotovoltaik modüller KİWA, IEC 61215, IEC 61730-2 ve CE standartlarına uygun ve İtalya’daki merkez fabrikanın haiz olduğu şartlardan asla sapmadan üretilmektedir.


Waris İtalya hem Türkiye’de hem de AVRUPA’DA, sürdürülebilir enerji piyasasında güçlü bir temel oluşturmuştur ve Avrupa’da halen Avrupa merkezli olarak üretime devam eden PV modülü üreticileri arasında önde gelen firmalar arasındadır. 

Waris Fotovoltaik Modul (PV) Üretimi için, yüksek verimlilik ve  dayanıklılık için asla kaliteden ödün vermemektedir. Kalite politikası, şirketin stratejisini yerleştirdiği ana referans noktasıdır. Ürüne ek olarak, öncelikle müşteri memnuniyetine odaklanılmaktadır. Tecrübemizi ve profesyonel yaklaşımımızı kullanarak, araştırma & geliştirme faaliyetlerinde ve sürekli iyileştirme süreçlerinde mükemmellik arayışı içerisindeyiz. Güvenilir ve kaliteli hizmet vererek, beklentilerin üzerinde müşteri memnuniyeti sağlamaktayız.